Moja fascynacja wilkami zaczęła się dość dawno, ale dopiero od kilku lat staram się zgłębić ich tajemniczą i jednocześnie niezwykłą naturę. Zgłębianie wilczej natury pozwala mi zajrzeć we własną duszę, w której kryją się pokłady różnych emocji, czasami mi bliżej zarówno do dobra, jak i do mroku. Wilki były od wieków obecne w życiu ludzi, ale jednocześnie przez nich eksterminowane. Obecnie w wielu miejscach na świecie stanowią gatunki zagrożone. Wszystko co inspiruje ludzi z czasem jest przez ich fascynację niszczone.


Ludzka natura

Magia wilków leży w ich niezwykłej naturze, którą próbowały zgłębić nie jedne kultury. Jednak dla współczesnych ludzi wilk stanowi głównie inspirujące źródło zła. Niewiele osób dopatruje się w nich dobra. Należy pamiętać, że wilki życia w stadach, które posiadają swoją własną wewnętrzną hierarchię i pomimo, iż postrzegane są jako samotnicy potrafią się zintegrować ze swoimi współtowarzyszami, a jednocześnie żyć niezależnie.

Mnie w wilkach inspiruje głównie ich niezależność, siła i odwaga do pokonywania silniejszych. Nie do końca postrzegam w nich wcielone zło. Z wilkami jest jak z ludźmi, jedni mają łagodną naturę innym bliżej do ciemności i pogrążania się w mroku.

Wilki odznaczają się niezwykła opiekuńczością w stosunku do swoich towarzyszy. Z reguły tworzą grupy na zasadzie rodziny, gdzie mamy ojca, matkę i potomstwo. Jednak należy pamiętać, że każde z nich to niezwykle silna i niezależna osobowość.