Najpopularniejszym wilkiem jest wilk szary, jednak nie tak łatwo spotkać wilka czarnego, który obecnie żyje głównie na terenach Stanów Zjednoczonych. Bez wątpienie sam jego wizerunek stanowi wspaniałe źródło inspiracji. Jednak jego maść świadczy wyłącznie o mrocznej naturze.


Leśny mieszkaniec

Niestety w Europie nie uda nam się spotkać czarnego wilka, zaszczytu tego doświadczą wyłącznie mieszkańcy Ameryki Północnej i tylko ci, którzy będą mieli szczęście, ponieważ jest on niezwykle rzadkim gatunkiem wilka. Wilki amerykańskie zamieszkują głównie leśne, górzyste i bagniste tereny. Podobnie jak jego kuzyn wilk szary żyją w stadach.

Ci którzy będą mieć szczęście spotkają czarnego wilka głównie na bagnistych terenach. Dzięki swojej ciemnej maści jest on doskonale widoczny nawet wśród leśnych zarośli. Podobnie jak wilk szary poluje głównie w stadzie, dość rzadko można go spotkać samotnie wędrującego.

Mroczna natura

Czarne umaszczenie wilka spowodowało, że jest on kojarzony głównie z mroczną naturą. To właśnie czarny wilk jest bohaterem baśni czy pradawnych podań. Najprawdopodobniej jest on potomkiem dzikiego psa, który w wyniku udomowienia zmienił ubarwienie na ciemne. Dodatkowo czarna maść sierści pomogła wilkom w ich adaptacji w nowym środowisku.

Jednak oba wilki pomimo, że nie są spokrewnione wykazują te same cechy osobowościowe, są rodzinne, żyją w stadach, ale wykazują zamiłowanie do samotnych wędrówek. W celu znalezienia towarzyszki życia potrafią przejść wiele mil i tworzyć własne społeczeństwo.